אומנות ואומנים בתאילנד

כל מי שמבקר בתאילנד, מתרשם מאוד מאיכות עבודת היד של האומנים המקומיים. בין אם מדובר על הפסלים המפורטים, הדיוקנאות החרוטים בעץ, התמונות המרוקעות במתכת או המטריות המצוירות היפהפיות, לתאילנד יש היסטוריה עשירה של אומנים מהמעלה הראשונה. לאורך השנים, בתי המלוכה של תאילנד דרשו ייצור כלי כסף מיוחדים וחריטה על גבם. דרישות נוספות של בית המלוכה היא אחר הגורמים לשימור המסורת המפוארת הזו.

מכלול האומנויות של ייצור כלי הכסף, כלי חרס ורהיטי עץ, עזרו לשמר את המסורת של חיי המשפחה בכפרים. לתאילנד יש המון סוגים של אומנויות עבודת יד: ענף הטקסטיל במדינה הוא אחד הטובים והידועים בעולם. בין יתר האומנויות המוכרות פחות, תמצאו כתיבה על ביצה, מיניאטורות אופנועי עץ, כתיבה באותיות זעירות (כתיבת נמלה), קישוט, כתיבה וגילוף על ארונות קבורה, הדבקת ריבועי חרסינות קטנים כתמונות,
גילוף בעץ (החל מתמונות מגולפות וכלה בדלתות עץ מגולפות) ועוד.

כשאתם מבקרים בתאילנד, אנחנו ממליצים לא לוותר על ביקור בכפרי האומנים, אשר משמרים את היכולות המדהימות האלו, ואת יצירות האומנות שעוברות מדור לדור. בין אם אלו ציירי המטריות, מגלפי הפסלים או מחשלי הברזל – מדובר על יותר מרק מזכרת יוצאת דופן – אלא על סיפור של קהילה ומסורת עתיקה ומרתקת, שמניבה יצירות אומנות מהמעלה הראשונה.

Share