אופנועים בתאילנד

לפני שניכנס לפרטים של הכתבה הזו, בואו נגיד קודם את מה שאנשים נוטים לשכוח ואז להתחרט: אל תשכרו אופנוע בתאילנד אם אין לכם רישיון. למעשה, אל תשכרו אופנוע בשום מקום אם אין לכם רישיון, אבל בתאילנד אתם ממש לא רוצים למצוא את עצמכם מסבירים לשוטר מה אתם עושים על הכביש, או מסבירים לחובש מה אתם עושים… *על* הכביש. כן, יהיו מקומות שיניחו לכם לשכור אופנוע בלי לשאול יותר מדי שאלות, ואז יחתימו אתכם על טופס, שבעיקרון אומר שכל מה שקורה לכם הוא באחריותכם. אל תיקחו את הסיכון. אוקיי, עכשיו סיימנו עם האזהרות והמצפון נקי. 

בצ’יאנג מאי תוכלו למצוא השכרת אופנועים כמעט בכל רחוב. רוב המקומות מציעים קטנועים בנפח מנוע של בין 110-125 סמ”ק, לנהגים פחות מנוסים, או עבור מי שרק רוצה להסתובב בנוחות בפרברים. מחיר ההשכרה ליום הוא לכל היותר 300 באט, וצפו לכך שיבקשו מכם את הדרכון שלכם כפיקדון. יש מקומות שיסתפקו בפיקדון מזומן. ישנן גם מספר חנויות אופנועים (לא מעט) שמציעות אופנועים רציניים יותר להשכרה. עבור המסלולים המומלצים שלנו, כדאי להצטייד באופנוע בעל נפח של 125 סמ”ק ומעלה, כדי שלא תמצאו את עצמכם מידרדרים במורד העליות התלולות.

אם תתווכחו יותר מידי עם משכיר האופנועים סביר להניח שתקבלו את הכלי הכי גרוע ששותה הכי הרבה דלק. הוא ישאיר את האופנועים הטובים למי שמשלם יותר ולא מתווכח. אל תדאגו אם בעל האופנוע יבקש את הדרכון שלכם – ככה זה בתאילנד, וזה מבטיח שתחזיר את האופנוע.

בטיחות וביטחון
כדאי לשים קסדה על הראש, זה לא יקר וחשוב מאוד. גם בשביל הבטיחות שלכם וגם על מנת לקיים את תנאי הביטוח בחו”ל. שימו לב שאתם ממלאים את סוג הדלק הנכון. בעיירות קטנות יכול להיות שלא יהיה את הדלק שאתם צריכים, לכן מלאו תמיד מיכל מלא בעיר גדולה. צלמו את האופנוע מכל צדדיו ואם יש מכות וכיפופים הראו למשכיר. חובה לבדוק פנסים ללילה, מגיני בוץ לדרכי עפר, בלמים, ופלסטיקים למיניהם.

סעו בזהירות! אם תקלעו לתאונה, קחו בחשבון שאתם לא בישראל. סביר להניח שאתם תימצאו אשמים בכל תאונה. אין לברוח מהמקום בשום מקרה אחרת תחשבו כאשמים ותשבו בכלא. גם אם תגיעו למשפט ותפסידו הרבה כסף – אל תברחו מהמקום. כל תאונה סיימו מיידית בתשלום סביר ותמשיכו ליהנות מהטיול.

Share