בורי ראם

במחוז בורי רם מפוזרים מקדשים קמריים עתיקים וכמעט לא מתוירים. חלקם הם רק ערימת אבנים שמציינת מיקום של מקדש היסטורי. מקדש ‘Prasat Phanom Rung’ מרוחק 40 קילומטר דרומית לעיר והוא מקדש קמרי שבתוכו פסלים בסגנון הודי. הוא ממוקם על הר געש כבוי. במחוז בורי ראם חיים כמיליון וחצי אנשים. בכל אחד מהאזורים של בורי ראם יש פארקים ואטרקציות, יערות ירוקים ופסטיבלים. יש לבדוק בהתאם לחודש שהגעתם מה נערך באזור. בורי ראם היא בירת המחוז ונקראת “עיר האושר”. זו עיר שקטה שנמצאת 410 קילומטר מבנגקוק בכיוון צפון-מזרח.

איך מגיעים

בנסיעה מזרחה על אחד מהכבישים 219/218 שמצטלבים אל תוך העיר.

מה עושים

בסוף חודש נובמבר מתרחש מרוץ סירות מסורתי על נהר ה’מאן’ במחוז ‘סאטוק’. יש גם הופעות תרבות ותחרויות שחיה של פילים – ואת זה עוד לא ראיתם.

בשמורת הטבע ‘קאו קראדונג’ יש הר, ועל פסגת ההר פסל ענק של בודהה. דרומה מהעיר כ-20 דקות נסיעה על Chai road נמצא Huai Talat, מקווה מים גדול שעופות נודדים רבים חונים בו. זהו מקום טוב לתצפית. בפארק של בוריראם פעילות הציפורים היא מחודש נובמבר עד אפריל.

מוזיאון תרבות גדול בנוי במחוז ‘ראג’אבאט’ לשמירה על מורשת תושבי חבל הארץ איסאן הדרומית.

בתחילת דצמבר כל שנה בואו למחוז Muang ותראו את פסטיבל האופנים, האופנועים וכלי הרכיבה. התושבים בונים כלי רכיבה משונים וחדשים עם פטנטים להאצת המהירות, ועורכים תחרויות יום יום.

אוכל

תמצאו כאן מסעדות תאילנדיות סטנדרטיות. אוכל מערבי קשה למצוא. אטריות ומרק ירקות יש בשפע, פירות ים דווקא לא כל כך, כיוון שבורי ראם אינה גובלת בים וקיימת השפעה קמבודית על כל סוגי האוכל.

לינה 

מלונות מומלצים באזור:

Buriram city

Nang rong

Satuk

Ban Kruat/Kruad

Chaloem Phra Kiat

Nong Din Daeng

Prakhon Chai

Lam Plai Mat

לאן ממשיכים

חזרה לבנגקוק, המשך לסורין או דרומה לטראט. צפונה לצפון מזרח תאילנד.