גן החיות בצ’יאנג מאי

גן החיות בצ’יאנג מאי הוא הראשון והיחיד במחוז הצפון. הוא מהווה חלקמ הפארק הלאומי דוי פוי (Doi Pui), וכך נוצר מצב שגן החיות חולק את אותם שטחי צמחיה עם הפארק. שיטחו של הפארק הוא כ-900 דונם.

המקום נוסד בשנת 1974, על הר הדוי סותפ. כוכב הגן הוא דוב פנדה ענק שהובא מסין יחד עם זוגתו כמחווה של רצון טוב לבית המלוכה התאילנדי, מטעם סין. את הפינגווינים וכלבי הים גם חובה לראות. כ-7,000 חיות מאכלס הגן, ומזמין אליו כ-600 אלף מבקרים בשנה. המקום הגדול והמשופץ פתוח כל יום מ-8 בבוקר ועד תשע בערב. תראו כאן, בין היתר, היפופוטמים, מאות תוכים, דובי פנדה, פינגווינים וכלבי ים, יענים, נחשים ענקיים (בביתן הזוחלים הקריר), וגם חיות מקומיות יותר כמו פילים, בעלי כנף גדולים, לטאות ענק, איגואנות, טפירים, ג’ירפות, קרנפים, אריות, צבים, קופי גיבון, צבאים, טיגריסים תנינים באגמים ועוד.

מאחר והגן פשוט ענק, יש גם רכבת פנימית שמקיפה את כל האתרים בתוך הגן, וניתן לעלות ולרדת ממנה בחופשיות לאורך כל הביקור. לאורך מרבית היום מתקיימות גם הופעות של חיות מאולפות. מומלץ להצטייד במפת האתר, עליה כתוב עליה את זמני הופעות ומיקומן. אזורי מנוחה מפוזרים לאורך המסלולים, וכמובן שגם מזנונים לקניית שתייה וחטיפים. זהו גן חיות גדול ויפה, מומלץ בעיקר למשפחות שרוצות לפגוש ולהאכיל את החיות המלכותיות של תאילנד (ועוד מגוון מינים וזנים מרחבי העולם).