דרום ואיים

ערים בדרום תאילנד

צ’ומפון סוראט-תאני – האט יאיי – קראבי – ראנונג.

איים בדרום תאילנד

קו-פיפי פוקט קו-לנטה קו-טאו קארבי קו-פנגן קו-סמוי.

איך מגיעים

ניתן להגיע לערים הבאות בדרום תאילנד באמצעות רכבת:

סוראט-תאני.

האט יאיי.

צ’ומפון.

כרטיסי רכבת משולבים עם אוטובוס או מעבורת יביאו אותכם לחופים הבאים:

קראבי.

פוקט.

קו-טאו.

קו-סמוי.

קו-פנגן.

ניתן גם להמשיך עם רכבת לסינגפור. זמן הנסיעה ברכבת לדרום הוא בין 12 ל-40 שעות והמחיר נע בין 300 ל- 800 באט, תלוי במחלקה כמובן.

אוטובוס

הדרך הזולה והפופולרית ביותר לטייל בתאילנד היא התחבורה הציבורית. האוטובוסים נחשבים בדרך כלל בטוחים וזולים לנסיעה, ואפשר להגיע איתם כמעט לכל מקום בממלכה. ניתן להגיע עם אוטובוס מבנגקוק לסוראט-תאני ומשם להמשיך לקו-סמוי וקו-פנגן. ניתן לרכוש כרטיסים לכל אפשרויות הנסיעה לדרום בסוכנויות ברחוב הקאוסאן בבנגקוק.

מה עושים בדרום תאילנד

אופנועים / קטנועים – ניתן לשכור קטנועים בחופים ובאיים שבדרום תאילנד ואיתם לערוך טיולים עצמאית.

איגרוף תאילנדי – ברוב האזורים המתוירים קיימים בתי ספר לאגרוף.

לימודי בישול – ניתן ללמוד בישול תאילנדי במגוון בתי ספר, קורס ממוצע אורך מספר ימים.

קפיצת באנג’י – בקוסמוי.

רכיבה על סוסים – בקוסמוי.

מכוני כושר – ברוב האיים והערים.

מרכזי ספא – ברוב האיים והערים.

מרכז ימי – בקוסמוי.

אופנועי ים – ברוב האיים והחופים.

צלילה – ברוב האיים והחופים.

מטווח – קוסמוי צ’ומפון ובהאט יאיי.

קרטינג – בקוסמוי.

גולף – קוסמוי ובהאט יאיי.

אוכל

בדרום תאילנד האוכל ייחודי ומושפע מאוד מהקוקוסים אשר נופלים בכל פינה. התאילנדים מבשלים את החלב שלו ומשתמשים בשמן שעשוי מהקוקס. לאורך החופים וגם בחלקים הפנימיים של דרום תאילנד יש מבחר גדול ואינסופי של פירות ים ודגים. ישנם קינוחים מיוחדים כמו בננה לוטי, בננות מטוגנות, אננס מיובש וגם עוף מיובש (כן, זה קינוח). הבישול עצמו מלא בתבלינים, אגוזי קשיו וכמובן קוקוס על כל צורותיו. גם פירות טרופיים כמו בכל תאילנד תמצאו כאן בשפע.

לאן ממשיכים

מאזור הדרום תוכלו לחזור למרכז תאילנד או לעבור לבורמה.

על דרום תאילנד מזווית אישית

דרום תאילנד הוא האזור המתוייר ביותר במדינה. האזור מוקף על ידי מלזיה, הים ההודי ומפרץ תאילנד. בדרום תאילנד חופי רחצה ושיזוף, איים מדהימים לצלילות ונופים משגעים. יש לשים לב לעובדה שפני הים משתנים במשך היום: בשפל המים יורדים בערך במטר, ואחר כך עולים חזרה.

פארקים לאומיים מפוזרים על כל שטח הדרום, וישנן שמורות טבע שאליהן ניתן רק עם מדריכים מקומיים. מזג האוויר טרופי: במשך חצי שנה יורד גשם עם הפסקות בלתי צפויות, עם סופות מונסון שמגיעות משום מקום ונגמרות רק באמריקה.

השלטון בשטחים אלו עבר בין כל מיני עמים בהם הודו, מלזיה, מיאנמר ובמשך הזמן לפרובינציות בשלטון עצמי. המלך ראמה הרביעי החליט לבסס את שלטונו על כל הפרובינציות ולחזק את הקשר לבנגקוק, בגלל פחד מפני הקולוניאליות במערב אסיה. המלך ראמה החמישי השאיר את מיבנה הפרובינציות, אך בשליטה מלאה של בנגקוק.