ויזה ואשרות בתאילנד

שמעתם שצריך ויזה לתאילנד ועכשיו יש לכם מלא שאלות? תנו לנו לחסוך לכם את כאב הראש – ריכזנו את כל המידע שצריך לדעת על ויזה לתאילנד ממש כאן. גזרו ושמרו. או הדפיסו. מה שבא לכם.

כניסה לתאילנד בטיסה

כל תייר שנכנס לתאילנד (דרך האוויר, הים או היבשה), מחויב בויזת כניסה (אשרת כניסה). היא תקפה עבור שלושים יום בלבד. היא לא עולה כסף וניתנת לכולם (אז אין מה לדאוג). לרוב, תקבלו טופס ויזה למילוי כבר על המטוס לקראת הנחיתה בבנגקוק. אם לא קיבלתם את הטופס (המצורף כאן בתור דוגמה), תוכלו לקבל אותו בשדה התעופה, לפני ביקורת הדרכונים. מלאו אותו כמו שצריך כדי להימנע מתורים ארוכים. שימו לב שאחד הסעיפים למילוי הוא המקום שבו תתארחו – לכן מומלץ לשריין את המלון או הגסטהאוס הראשון שלכם עוד מישראל. בביקורת הדרכונים תקבלו חתימה על הטופס ואת הויזה. שמרו את הטופס בתוך הדרכון. אתם תזדקקו לו כשתצאו מתאילנד, ואתם לא רוצים לקבל עיכוב ביציאה בכלל חתיכת נייר אבודה.

כניסה יבשתית

אם אתם נכנסים לתאילנד דרך מדינה שכנה (בשייט או נסיעה למשל), תקבלו ויזה באופן דומה למה שתואר קודם, אבל היא תהיה תקפה ל-15 יום בלבד. כדי לקבל ויזה ארוכה יותר, תצטרכו להגיש בקשה בשגרירות תאילנד במדינה שממנה אתם מגיעים ולשלם מחיר סמלי (ולהביא 2 תמונות פספורט ודרכון). 

הארכת ויזה בתאילנד\מראש

אם אתם מתכננים לשהות בתאילנד במשך יותר מ-30 יום רצופים, תצטרכו “להוציא ויזה”, או להאריך אותה. כדי להוציא ויזה ארוכת טווח, תוכלו ללכת לשגרירות תאילנד בישראל (רחוב משכית 3, הרצליה). תוכלו להוציא שם, לפני הטיסה שלכם, ויזה ל-60 יום בעלות של 150 ש”ח. תוכלו לשלם על עד שלוש כניסות כאלו לתאילנד, בעלות של 150 שקלים לאחת. ניתן להגיש בקשה לויזה שכזו בימים שני עד שישי, בשעות 09:00-11:30. תצטרכו להגיע עם דרכון עם תוקף של מעל חצי שנה מיום ההגעה לתאילנד, צילום דרכון ות.ז., 2 תמונות פספורט עדכניות, צילום כרטיס הטיסה, צילום אישור על הזמנת מקום הלינה הראשון שלכם ומכתב באנגלית מהמקום שעומד להעסיק אתכם בתאילנד, שמצהיר שאתם אכן העובדים שלהם. 

בתוך תאילנד, נוסף על הויזה הרגילה שכולם מקבלים, תוכלו לגשת למשרדי ההגירה (שנמצאים בכל הערים הגדולות), ולרכוש ויזה לחודש נוסף בעלות של 1900 באט. הצטיידו בדרכון ובצילום שלו, 2 תמונות פספורט וכסף מזומן. 

שימו לב שברגע שאתם עוזבים את תאילנד, לא משנה לאיזו מדינה, הויזה הנוכחית שלכם מסתיימת. ימים שנותרו בויזה לא “נשמרים”. לא מומלץ להיות בתאילנד בלי ויזה. קודם כל, כי אין סיכוי שלא יתספו אתכם, בשדה התעופה תיקנסו ב-500 באט על כל יום חריגה. בנוסף, על חריגה מוגזמת תוכלו לשלם הרבה יותר. בסך הכל, לא ניתן לשהות בתאילנד יותר מ-90 יום במצטבר, לאורך 6 חודשים מרגע הכניסה למדינה (90 יום שמתאפסים כל חצי שנה). 

Share