טלפונים ניידים ותקשורת בתאילנד

לקחת טלפון נייד לתאילנד
פעם, להסתובב עם טלפון נייד בתאילנד היה סיפור מסובך. היום, לעומת זאת, תוכלו לסגור את הסיפור הזה כבר בשדה התעופה. אנחנו לא ממליצים להשתמש בתוכניות הדאטה ודקות השיחה של חברות הסלולר הישראליות, אלו חבילות יקרות ומסורבלות. ברגע שתנחתו בתאילנד, יחכו לכם מספר דוכנים של חברות הסלולר המקומיות. במחירים מגוכחים, הם יציעו לכם דקות שיחה (בתוך תאילנד ומחוץ לה), סמסים וכמויות דאטה משוגעות, במחיר של כמאה שקלים לחודש שימוש. העובדים בדוכן יחליפו עבורכם את כרטיס הסים, יפעילו את הכרטיס החדש ויוודאו שהכל עובד – ואתם תוכלו להשתמש בנייד ובאינטרנט בנוחות לאורך כל הטיול.

התקשרות מתאילנד באמצעות אינטרנט
אם אתם לא מעוניינים להוציא הרבה כסף על תכנית דאטה, אתם יכולים לשלם פחות עבור התכנית של חברת TRUE. בדומה למדינות מערביות רבות, ל-True יש רשת גדולה של נקודות וויפי שפרושה בכל תאילנד (ובעיקר בבנגקוק). אם תירשמו לשירות (בעלות חודשית מתחדשת), תוכלו להתחבר לנקודות הוויפי הרבות ולגלוש מהן ללא הגבלה. עם זאת, לתקופה המוגבלת שבה תשהו בתאילנד, יהיה הרבה יותר גמיש, נוח ואפילו זול לקנות כרטיס סים מקומי.

שיחות מתאילנד.
הקידומת של תאילנד היא 66+, הקידומת של בנגקוק היא 2. כדי להתקשר לישראל מתאילנד, יש להשתמש בקידומת הבינלאומית 972. עם כרטיסי הסים המקומיים, מגיע כרטיס קטן עם הוראות חיוג בתוך תאילנד ומחוץ לה. שמרו את הכרטיס הזה. הוא יהיה חשוב אם תרצו להתקשר למלון או אטרקציה בתאילנד, או לעשות שיחה לארץ שלא דרך ווטסאפ.

חיוג מהמלון / גסט האוס בתאילנד 
אם אתם לא רוצים להסתבך עם החיוג המקומי (ועם הניסיון הכושל לדבר עם עסקים בתאילנד באנגלית שבורה), קחו בחשבון שתמיד ניתן לבקש מהקבלה במלון להתקשר עבורכם.

רכישת טלפון נייד בתאילנד
המקום המומלץ לרכישת טלפון נייד הוא קניון ה – MBK בבנגקוק בקומה הרביעית, או קניון האלקטרוניקה פאנטיפ פלאזה. רכישת מכשיר סלולרי בתאילנד זולה יותר מישראל ב-20 עד 30 אחוז, מכשירי יד שנייה תמצאו אפילו בהפרשים גדולים יותר אך יש לקחת בחשבון שאין אחריות על המכשיר. בכל מקרה מומלץ לקחת כרטיס ביקור מהחנות, במקרה ותצטרכו לחנות מסיבה כלשהי כל עוד אתם בתאילנד.

Share