מה להביא לטיול בתאילנד

אז מה לוקחים לתאילנד? בין אם אתם מהמסודרים שאוהבים שיש לצדם את כל מה שהם רגילים אליו מהבית, ובין אם אתם מאלו שמאמינים שהכל יסתדר וטסים עם כפכפים ומברשת שיניים, יש כמה דברים שאסור לכם להשאיר מאחור.
נתחיל ונאמר, כדי להרגיע אתכם, שבתאילנד ניתן למצוא כמעט כל דבר שתמצאו בישראל, החל ממכשירי חשמל ועד למוצרי רחצה ובגדים. אז אם שכחתם משהו, לא נורא. תמצאו חדש ובמחיר מצוין.

תרמיל – לפחות משהו גדול יחסית, גם אם לא ממש חדש, שיעשה את העבודה. בתאילנד תקנו אחד חדש.
בגדים – בתאילנד תוכלו למצוא בגדים אופנתיים במחירים מצחיקים עד מגוחכים. כן, יש פה לא מעט חיקויים של מותגים מוכרים באיכות גבוהה, אבל בקלות תמצאו גם את המותגים המקוריים (במחירים שלא נופלים מאלו בארץ).

כלי רחצה – קיים מגוון רחב של מוצרים מכל הסוגים והמינים במחירים זולים יותר מישראל – שימו לב לערוך את הקניות בערים הגדולות בנגקוק / צ’יאנג מאי / פוקט. עם זאת, אם אתם מסוג האנשים שחייבים את השמפו המיוחד או סבון ספציפי שלא יגרום לפריחה – הביאו אותם מהבית. המבחר בתאילנד עלול לאכזב אתכם (תלוי איפה אתם שוהים).

מכשירי חשמל – בבנגקוק קיימים מספר קניונים בהם תוכלו למוצא את כל אשר תחפצו במחיר זול יותר מישראל. לעומת זאת, מכשירים מקוריים כמו מטענים מהירים, טלפונים ניידים או לפטופים, יעלו פה כמעט כמו בארץ. מכשירי חשמל יחודיים כמו כף חשמלית למשל, תתקשו למצוא כאן.

גאדג’טים – כמובן שלא תרצו לשכוח את הטלפון בבית ולהיאלץ לקנות אחד חדש בתאילנד. אבל אם יש לכם תיק מלא מצלמות, עדשות, אוזניות, סוללות ומטענים – השאירו בבית את מה שלא נראה לכם סופר-הכרחי. במקרה הצורך, תוכלו לקנות חדש בתאילנד.

לקחת טלפון נייד לתאילנד
פעם, להסתובב עם טלפון נייד בתאילנד היה סיפור מסובך. היום, לעומת זאת, תוכלו לסגור את הסיפור הזה כבר בשדה התעופה. אנחנו לא ממליצים להשתמש בתוכניות הדאטה ודקות השיחה של חברות הסלולר הישראליות, אלו חבילות יקרות ומסורבלות. ברגע שתנחתו בתאילנד, יחכו לכם מספר דוכנים של חברות הסלולר המקומיות. במחירים מגוכחים, הם יציעו לכם דקות שיחה (בתוך תאילנד ומחוץ לה), סמסים וכמויות דאטה משוגעות, במחיר של כמאה שקלים לחודש שימוש. העובדים בדוכן יחליפו עבורכם את כרטיס הסים, יפעילו את הכרטיס החדש ויוודאו שהכל עובד – ואתם תוכלו להשתמש בנייד ובאינטרנט בנוחות לאורך כל הטיול.

לסיכום, מה שצריך לקחת מהבית הם בעיקר דברי מזון, שמזכירים לנו את הבית ולא נוכל למצוא בתאילנד.

ועוד הערה לגבי שתיה –

שתייה חריפה – ניתן להכניס לתאילנד בקבוק אחד בלבד.
שתייה חמה כמו קפה שחור – קפה נמס, אפשר להביא כמה שרוצים, וקשה מאוד למצוא בתאילנד.

המלצות לחטיפים ומתוקים שלא תמצאו בתאילנד:
במבה
במבה אדומה
ביסלי
שוקולד פרה

Share