מזג האוויר בתאילנד

תאילנד מאופיינת באקלים טרופי עם טמפרטורות גבוהות ולחות רבה. ניתן לחלק את מזג האוויר במדינה לשלוש עונות: העונה החמה, העונה הגשומה והעונה הקרה.

מרץ, אפריל ומאי הם החודשים החמים ביותר, (בהם אפילו המקומיים מתלוננים על החום המעיק) ולכן קוראים לתקופה זאת “העונה החמה”. מטיילים רבים מגיעים בתקופה הזו לצ’יאנג מאי ולצפון תאילנד, ששומרות על טמפרטורות סבירות יותר.

בחודשים יוני עד אוקטובר, תאילנד נמצאת בתקופה של מונסונים (“העונה הגשומה”). למרות שלאורך כל השנה הם מגיעים לביקור, מיוני ועד סוף אוקטובר הגשמים חזקים וקבועים. הטמפרטורות גבוהות, לכן לא כל כך נורא לחטוף מקלחת מרעננת באמצע הטיול או הישיבה על החוף. באופן כללי, אין דבר כזה “גשם וקר” בתאילנד.

בחודשים נומבר ועד סוף פברואר, מזג האוויר בתאילנד נעים יחסית לשאר השנה והרבה יותר יבש. זוהי העונה המומלצת לביקור, למרות שלכל אורך השנה תמצאו מטיילים בתאילנד. תקופה זו נקראת “העונה הקרה” למרות שלא תמצאו את עצמכם מתכסים ביותר מטי-שירט ומכנס קצר. ביום נעים עד חם ובלילה נעים עד קר. אחוזי הלחות אינם גבוהים במיוחד והטמפרטורות נוחות ברוב אזורי המדינה.

בתאילנד אפשר לטייל בכל חודשי השנה, ואנחנו ממליצים להגיע עם בגדים קצרים וקלים, כובע ותיק קטן וקל. לחום וללחות תתרגלו, וגם לממטרים מפתיעים באמצע היום. שום דבר לא יפריע לכם בטיול.

Share