מרכז

מרכז תאילנד מחוברת לשאר האזורים בכבישים מהירים ונוחים לנסיעה. למרות שאריות התקופה הקדומה,  המודרניות מורגשת ברוב חלקי מרכז תאילנד. התיירות היא מרכיב חשוב ומשפיע מאוד בחיי התושבים. יערות ענקיים, מערות גדולות ומפלים עצומים קיימים בשפע, וגם מקדשים, ארמונות מלוכה חדשים ועתיקים. הרבה נהרות ובמיוחד הצ’או פראיה גרמו למישורים ענקיים להפוך למפרץ אחד מרכזי. ריבוי הנהרות יצרו רשת לניוד סחורות.

איך מגיעים למרכז תאילנד

מרכז תאילנד והעיר בנגקוק הם התחנה המרכזית של תאילנד. לשדה התעופה החדש בעיר מגיעות רוב הטיסות מארצות אחרות. מכל חלקי תאילנד ניתן להגיע לבנגקוק באמצעות טיסה, רכבת או אוטובוס.

מה עושים במרכז תאילנד

איגרוף תאילנדי – בבנגקוק קיים מרכז לאגרוף תאילנדי בשם לומפיני שבו מתקיימות כמעט מידי יום תחרויות אגירוף.

רכיבה על סוסים – בנגקוק.

מכוני כושר נמצאים ברוב הערים הגדולות.

מרכזי ספא – ברוב הערים.

מרכז ימי בבנגקוק.

פארק נמרים – בנגקוק קצ’אנבורי פצ’בורי.

פיינטבול – פצ’בורי.

קרטינג – פטאייה.

גולף – בנגקוק, ראיונג, פצ’בורי ואיותאיה.

אוכל

הנהרות והתעלות שמחברות את הערים הגדולות עם שאר חלקי המדינה, איפשרו מאז ומעולם להעביר פירות, ירקות, בשר ודגים לכל האזורים. ולכן הבישול של אזור המרכז מתאפיין בשפע המרכבים שלו.

האוכל במרכז תאילנד מתבסס בעיקרו על אורז ודגים, ובנוסף גם שרימפס ופירות ים, סויה ושעועית. באזורים המתוירים יותר במרכז, כמו בנגקוק, קנצ’נבורי ופטאייה, תוכלו למוצא את כל סוגי האוכל התאילנדי והמערבי.

לאן ממשיכים

אם אתם בתחילת המסע שלכם בתאילנד, ממרכז תאילנד תוכלו להגיע לכל מקום במדינה, בדרום מזרח אסיה או בעולם. באמצעות אוטובוס, רכבת או טיסה, תוכלו להמשיך לאזורים המרוחקים יותר – הצפון והדרום.

אם הגעתם למרכז תאילנד, כנראה שהתחנה הראשונה שלכם תהיה בנגקוק – לכן אנחנו ממליצים לכם לקרוא עליה בפירוט מדריך בנגקוק.