חוות הפילים בצפון צ’יאנג מאי

חוות הפילים Elephant Nature Park נמצאת במחוז צ’יאנג מאי. הפארק הוקם בשנת 1990 והוא שוכן בעמק כפרי המוגן על ידי יערות ענקיים, נחל רחב, והרים גבוהים המגנים על העמק מפני סופות. הפארק נמצא במרחק שעת נסיעה מהעיר צ’יאנג מאי. החווה השיקומית הוקמה לטובת הפילים ולמענם. המטרות המוצהרות של הפארק הן להעניק מפלט לכל סוגי הפילים שנמצאים בסכנת הכחדה, ליצור מקום טוב לרווחתם של פילים במצוקות נפשיות (כמו פילים שחולצו מקרקסים וממקומות אחרים בהם התעללו בהם) וגם שימור אוצרות הטבע המקומיים כמו היערות, השדות, השיחים ואפילו שתילה של 100 דונם בכל שנה יערות נוספים בקרחות ההרים. ככה החווה יותר התאמה אקולוגית של הטבע להימצאותם של כמות גדולה כל כך של פילים במקום כל כך קטן.
בחווה מתנהלים גם לימודי רוכבי פילים (מאהוט), שהם למעשה המטפלים האישיים בפילים. החווה פועלת להגדלת המודעות לדאוג לפילים בעולם, שעד היום חשבו שפיל היא חיית עבודה ושעשועים.

התיירים בפארק מקבלים הרצאות בנושאים הקשורים לחיי הפילים, שימורם והפצת רעיון שמירה על החיה הזו בכל העולם המודרני. הביקור בפארק הוא למעשה התנדבות עם הפילים. תשלום הכניסה שלכם יילך לשימור המקום ואחזקתו השוטפת. בזמן שלכם בחווה תכירו את הפילים, תאכילו אותם ואפילו תשחו איתם בנהר ותרחצו אותם.

עזרה לחווה

הנהלת החווה מבקשת מכל מי שחיי הפילים חשובים לו, לתרום כפי יכולתו, וזה אומר לקנות חולצות, לקנות ארוחה לפיל בעשרה דולר,לקנות ערכה רפואית לטיפול בפיל חולה ב-25 דולר, וההרפתקנים אפילו מאמצים פיל במחיר סמלי ובאים כל חודש לטפל בו, להאכיל אותו ולהשתתף בטיפול בו.
אפשר להתנדב בחווה לאורך זמן ארוך יותר מיום או יומיים, ולעזות לבנות מבנים כמו אולם הרצאות או לממן מרצים שבזכותם באים מבקרים ומשלמים עבור השירות. תרומה אפשר לתת במקום או באתר. ניתן לפנות אל החווה במייל: info@elephantnaturepark.org

הכירו את הפילים

Khum Min: משמעות שמו “עשרת אלפים מטבעות זהב”. הוא הגיע ממחנה טיולי טרקים בהרים. היה תמיד פיל רגוע ונעים הליכות. הוא חווה התעללות במחנה הטיולים, והגיע לחווה לשיקום ושחרור לטבע.
Dok Ngern: “פרח הכסף”. פילה בת 10. חברותית, חולצה מהופעות מול קהל בסורין.
Hope: “פסגת ההר” פילה ענקית שהגיעה לחווה ממחוז טראט מבעלות פרטית, לאחר הפלת העובר ברחמה.
Jarunee: פילה ענקית בת 50 שהגיעה לפארק ממחוז סורין.
Chang Yim: תינוק בן שנה שנולד בפארק, יפה ושמנמן. רוב היום מתרוצץ ומחפש עם מי לשחק.
Mae Lanna: “שמש זהובה” הגיעה ממחנה להובלת תיירים בגבעות. הפילה בת 28 שנה. אחרי שהובילה מאות תיירים בין עצים וגבעות, המטפלים שלה לא הבחינו שהיא כבר לא רואה כלום. במקרה, זמרת מפורסמת הצילה אותה מלהמשיך ולעבוד.

אפשר להכיר את שאר הפילים באתר של החווה!

Share