צ’ונבורי

המחוז שוכן על חוף הים במערב תאילנד. בגבולו הדרומי ראיונג, בצפון צ’אנגסאו וסומאט פרקן, במערב חוף הים ובמזרח צ’אנטאבורי. הוא יחסית קרוב מאוד לבנגקוק. את המחוז חוצים הכבישים הראשיים 37 וגם 331 מדרום לצפון והפוך, והם מסומנים בכל המפות. הכבישים מתחברים ל-344 לדרום ולכביש 3 הצמוד לקו החוף. שטחי המחוז הם ברובם שטחים חקלאיים, חלקות מלבניות עם השקיה בתעלות. לכן, קשה לומר שמחוז זה מתפרנס בעיקר מתיירות. יחד עם זאת, יש לא מעט מה לראות. סעו דרומה על כביש 7 ופנו לכיוון כביש 3, ואתם בעיר פטאייה עם שפע האטרקציות לכל המשפחה, וסצנת חיי הלילה המפוארת שזכתה לשם בכל העולם.

איך מגיעים

ברכב: שעה נסיעה מבנגקוק מזרחה ודרומה על כביש מספר 7 ישירות אל צ’ונבורי. זו הדרך הקצרה ביותר.
במונית: בערך 700-1000 באט, עבור נסיעה של שעה וחצי מזרחה מבנגקוק.
באוטובוס: שעתיים, על קו שיוצא כל 40 דקות מבוקר עד ערב מתחנת Ekamai בבנגקוק.

מה עושים

  • באמצע חודש אפריל, הצלב האדום מארגן תהלוכות ובצידן נפתח שוק למכירת מוצרי מזון וחפצי אומנות עבודות יד.
  • בעיר ובמחוזות סמוכים מתקיימות באופן קבוע תחרויות בופאלו. התחרויות מתרחשות באופן קבוע מול בניין העירייה, כאשר כל בעל שור מלביש את הבאפלו שלו במיטב התלבושות. השור היפה והמגונדר ביותר מזכה את בעליו בפרס כספי.
  • צאו מהעיר לעבר הים ומצאו את לאנג סילה, כפר שבו מתמחים בפיסול בגרניט.
  • 14 קילומטר מהעיר לעבר הים נמצא כפר האוכל “באנג סיאם”. יש שם בתי מלון מצוינים ובונגלוס מפוזרים על החוף. על החוף לא רחוק מהעיר נמצאת אוניברסיטת בוראפאה, שמתחזקת אקווריום מודרני, בו מוזחקות חיות ים רבות. בצמוד נמצא מוזיאון ימי, שפתוח בכל יום פרט ליום שני.
  • למי שרוצה שקט ואוהב צלילות ישנו האי סיצ’אנג, כחצי שעה בסירת מנוע. ישנם מעט מאוד תושבים על האי אבל כנסיה ומקדש דווקא תמצאו כאן. הם משמשים בעיקר לנזירים מתבודדים.

אוכל

14 קילומטר מהעיר לעבר הים נמצא כפר האוכל באנג סיאם. מומלץ להגיע ולטעום מעט מהכל. במחוז תמצאו אוכל מכל הסוגים: תאילנדי, סיני, איטלקי ומערבי-כללי. האפשרויות כאן מרובות ולא תצטרכו להתפשר.

לינה

יש אפשרויות בלתי מוגבלות לישון בפטאייה או בעיר צ’ונבורי, אך מפאת קרבתה לבנגקוק, שאפשרויות שינה זולות מאוד מצויות בה, לא נפרט בהרחבה את בתי מלון.

לאן ממשיכים

חזרה לבנגקוק, דרומה לראיונג או למחוז טראט. אפשר לחצות את צ’אנגסאו לבורי-רם, או להמשיך לקמבודיה. במקרה זה יש להתכונן למעבר הגבול עם ויזה וכסף. חובה להחתים את הדרכון על מנת שאפשר יהיה לחזור בשלום לתאילנד, להמראה מבנגקוק הביתה.