צ’יינה טאון – רחוב יאוואראט

רחוב יאוואראט, שהתפתח במרוצת השנים ל”צ’יינה טאון” של בנגקוק, נבנה בשנת 1782 על ידי מהגרים סינים שעברו ממרכז תאילנד אל הפרברים, על מנת לפנות מקום לבניית ארמונות בית המלוכה החדשים. הרחוב נמצא סמוך לנהר הצ’או פראיה בין אזור דוסיט ובאנגלאמפאו. זהו אחד האזורים הישנים ביותר בבנגקוק, והוא מתפרש על פני שטח של כמה בלוקים, באורך של כקילומטר.

האזור הזה הוא אזור הסחר הסיני העתיק ביותר בבנגקוק. הכביש הראשי נקרא Charoen Krung ופרושו  העיר המשגשגת, והוא היה הרחוב הראשון בבנגקוק שהיה מרוצף. האטרקציה העיקרית בצ’יינה טאון הוא מקדש בודהה המוזהב, הידוע בשמו מקדש טראימיט. גובהו של הפסל 3 מטרים, והוא שוקל חמש וחצי טון של זהב טהור. במהלך העברתו של הפסל על ידי עגורן ענק של המספנות, הפסל נפל וחלקים ממנו נשברו, וכך נוכחו כולם לדעת שגם בפנים הכל עשוי זהב טהור.

רחובות הצ’יינה טאון ידועים בחנויות הזהב הרבות שבו, וגם בחנויות למשכון הזהב. נוסף לכך אפשר לקנות מוצרי טקסטיל,מוצרי אלקטרוניקה עם אחריות, חלקי חילוף למכוניות, סנפירי כריש למרק, תרופות סבתא תאילנדיות, וכמובן סוגים רבים של תה ואוכל. מומלץ במיוחד לבקר ברחוב בערב, כשהטמפרטורות יורדות וכל המסעדות נפתחות. יש מאות שלטי ניאון צבעוניים ברחוב, שמעניקים לו מראה מיוחד וזוהר. אל תשכחו לכוון את המצלמות לחלקים העליונים של הבתים בסמטאות, ובשאר חלקי הצ’יינהטאון, שם צורות הבנייה ייחודיות לאזור ולמוצאם הסיני של התושבים. קחו בחשבון שרוב האוכל שתמצאו פה הוא לא בדיוק מה שאתם רגילים לראות, להריח או לאכול. אנחנו ממליצים לבקש המלצות מהמלצרים ולנסות משהו חדש, גם אם סביר להניח שהוא יסתכל לכם ישר בעיניים.

Share