צפון-מזרח

צפון-מזרח תאילנד, המכונה “איסאן”, ידוע כמקום רגוע בהרבה לעומת שאר הממלכה. אפשר לומר שכאן חיים גם התושבים העניים ביותר. האזור מייצא עובדים לכל המדינות שבהן יותר קל להרוויח כסף בזמן קצר. חקלאות כללית ואורז הם עיקר מחייתם של התושבים. אולי זו הסיבה שאנשי אזור זה יותר ידידותיים, והכי פחות מושפעים מהמערב. מסורת עתיקה ומנהגים עתיקים נשתמרו כאן יותר מאשר בשאר חלקי תאילנד, וכמובן שלא התמסחרו בכלל כמו בצפון או בדרום.

בחגים ומועדים מסוימים, תראו כאן חגיגת שיגור רקטות לשמים, נרות מכל הסוגים, יצירות אומנות, פסלים ענקיים של טירות מדונג-דבורים ועוד דברים שלא רואים בשום מקום אחר. עתיקות רבות מלפני יותר מ-4000 שנה מפוזרות בכל פרובינציה.

שמונה סכרים נבנו כאן על מנת לנווט את כמויות המים לצורכי החקלאות. גבעות לבנות נראות כמו חול אבל הן למעשה עשויות ממלח המוכן ליצוא. הנהר הראשי הוא ה”מאן”, שמקביל בחשיבותו לצ’או פראיה שחוצה את בנגקוק. המשי המקומי ידוע בכל העולם, וכאן גם נמצאו כלי הקרמיקה והברונזה הראשונים בעולם.

מנת הדגל המקומית היא חזיר פרוס דק דק שנטבל במרק. האוכל כאן ידוע בחריפותו שעוקצת את הלשון: סלט פפאיה חריף, ועוף צלוי ומתובל. גם כאן יש השפעה חזקה של עם ה”קמר” (קמבודיה). מקדש פנאם רונג הגדול שוחזר בהדר רב. הוא נבנה במאה ה-13 על ידי אימפריית אנגקור. המקדש ההיסטורי בפאנום רונג מוקף גשרים, מעוטר בנחשים ענקיים עם ראשים רבים, ומייצג אומנות ייחודית של העם ה”קמר”. כדאי להשכים קום ולצאת מהמלון אל האטרקציות, ולשמוע פחות רעש של מטיילים.

ערים בצפון מזרח תאילנד (איסאן):

אודון תאני אמנאט צ’ארון בורי ראםנונג קאיסוריןקון קןפנום רונגאובון רטצ’אניסקון נקון

איך מגיעים לצפון-מזרח תאילנד

ניתן לטוס מבנגקוק ישירות לערים הבאות בצפון מזרח תאילנד: קון קן – סקון נקהון – אובון רטצ’אני – אודון תאני. המחירים נמוכים משמעותית אם מזמינים זמן רב מראש (כחודש ומעלה). זמן הטיסה הוא כשעה.

הדרך הזולה והפופולארית ביותר לטייל בתאילנד היא התחבורה הציבורית. האוטובוסים נחשבים בדרך כלל בטוחים וזולים לנסיעה ואפשר להגיע איתם כמעט לכל מקום בממלכה.

אוטובוס ממוזג מבנגקוק:

אמנאט צ’ארון – 8.5 שעות 650 באט.

סורין – 6 שעות 500 באט.

סקון נקהון – 10 שעות 750 באט.

אובון רטצ’אני -11 שעות 750 באט.

ניתן לרכוש כרטיסים בסוכנויות ברחוב הקאוסאן בבנגקוק.

רכבת ממוזגת מבנגקוק:

קון קן 8.5 שעות 800 עד 1000 באט.

אודון תאני 9 שעות 800 עד 1000 באט.

סורין 6 שעות 700 עד 900 באט.

אובון רטצ’אני 10 שעות 800 עד 1100 באט.

מה עושים בצפון-מזרח תאילנד

בצפון מזרח תאילנד אין הרבה אפשרויות למטיילים וחבל הארץ אינו מפותח מבחינה זו והוא ברובו אזור חקלאי. כאן תפגשו את התאילנדים האמיתיים. ככזה, הוא מתאים יותר למטיילים מנוסים, בתאילנד ובכלל. התחבורה הציבורית טיפה יותר מסובכת ואין יותר מדי שילוט באנגלית, אבל הנופים פה יפים יותר מכל מה שאפשר לתאר, והחוויה היא האותנטית ביותר. הפארקים הלאומיים הם האטרקציה הבולטת ביותר פה.

אוכל

האוכל בצפון מזרח תאילנד מלוח או חמוץ וחריף במיוחד. האוכל בא בדך כלל עם סלט פפאיה חריף בצד. התושבים כאן משתמשים בהרבה תבלינים באוכל ובדרך כלל ארוחה ממוצעת תכיל אורז דביק והרבה ירקות.

לאן ממשיכים

מאזור איסאן, תוכלו לחזור למרכז תאילנד או לעבור ללאוס/קמבודיה.