צפון

צפון תאילנד כוללת את צומת הגבולות של לאוס, מיאנמר ותאילנד. נתחיל ממשולש הזהב (מקום מפגש הגבולות): באזורים אלה, פרנסתם של הכפריים הייתה בעבר בעיבוד השדות ובעיקר מגידול צמחים ששומשו להפקת סמים מסוג חשיש ואופיום. לא בקלות ויתרו התושבים המקומיים על הכנסות מסוג זה – כנופיות רבות היו מבריחות את החומר וחוזרות עם הכסף לבוסים, וכך צמחו גם שודדי הדרכים. לא פעם נגמרו סכסוכים בין סוחרי הסמים בקרבות עם רובים וסכינים. הכנופיות קצרו רווחים נאים וזו הסיבה שבעבר מקום זה לא נכלל בהמלצות למטיילים. לפני כמה עשורים, בשליטתו ותמיכתו הכספית והצבאית של המלך ראמה התשיעי, הכפריים עברו לגידולים חוקיים בלבד. היום ההברחות פסקו, אין סמים וכנופיות, וכל הצפון הפך למרכז  תיירותי משגשג.

איך מגיעים לצפון

טיסה
שדה התעופה הראשי והגדול בצפון תאילנד נמצא בעיר צ’יאנג מאי והוא מחובר לשאר שדות התעופה הפנימיים  בתאילנד: בנגקוק, קו-סמוי, מה הונג סון, סוקותאי, פוקט ועוד.

רכבת
ישנה תנועת רכבות קבועה מעיר הבירה בנגקוק לצפון – זמן הנסיעה ברכבת לעיר המרכזית צ’יאנג מאי הוא כ- 12 שעות (רכבת לילה), והמחיר משתנה על פי המחלקה (מחלקה ראשונה, המומלצת לתיירים, עשויה לעלות יותר מטיסה).

אוטובוס
האוטובוסים בתאילנד נחשבים בדרך כלל בטוחים וזולים לנסיעה, ואפשר להגיע איתם כמעט כמעט לכל מקום בממלכה. אוטובוס מבנגקוק לצ’יאנג מאי ולהפך יוצא בכל שעה עגול. אנחנו ממליצים לקחת אוטובוס VIP עם מיזוג אויר שמחירו הוא בין 400 ל-600 באט. ניתן לרכוש כרטיסים לכל אפשרויות הנסיעה לצפון בסוכנויות הנסיעות השונות.

מה רואים בצפון תאילנד

* ביקור במקדשים בודהיסטים בצ’יאנג מאי ואתרים היסטוריים בסוקותאי הוא האטרקציה התרבותיות הבולטת של צפון תאילנד.

* טרקים פופולריים מאוד באזור הצפון. אפשר למוצא טרק שיתאים כמעט לכל אחד, מטיולי הכול כלול ביום אחד ועד לכמה ימים קשוחים בשטח. אפשר גם לשכור אופנוע או ג’יפ ולטייל בקלות. יש גם נהרות, אגמים ומפלים רבים שאפשר לשלב בטיולים בשביל רפטינג או שחייה.

* שבטי ההרים – בטיולים אלו ניתן לבקר בכפר ארוכות הצוואר, שבו נשות השבט עונדות טבעות ענק מסביב לצוואר. ההמלצה שלנו היא לא לבקר בכפרים אלו. האותנטיות שלהם מוטלת בספק כבר שנים רבות, ואם ברצונכם לפגוש את תושבי הכפרים המקומיים, כדאי שתבקשו מהמדריך לבקר בבית משפחה רגילה ולא באזורים המתוירים בהם בעיקר מוכרים מזכרות.

אוכל

האוכל בצפון שונה מבשאר חלקי תאילנד. כאן האורז מגיע בצורה דביקה ופחות מבושל. חלב קוקוס כמעט ולא משמש את המסעדות בצפון. האוכל בצפון די מלוח וקצת מתוק וחמוץ. הבשר המועדף הוא בקר ולאחר מכן חזיר, עוף וברווז. מאכלי ים פחות פופולאריים בגלל המרחק הרב מהים.