קו-סאמט

צורתו של האי קו-סאמט (נקרא לעתים “קו-סאמד”) היאמצחיקה, כי הוא נראה כמו משולש פיצה, עם השפיץ כלפי מטה. הוא חלק מהאיים השקטים ביותר, בעלי החופים הלבנים ומי הטורקיז השלווים. המפרצים היפהפיים שלו משרים רוגע על האורחים המעטים ששמעו על המקום הייחודי הזה והחליטו להגיע. בשנת 1970 התגלה האי על ידי זוג צעיר שחיפש מקום להתבודד. מאז, על אף שהמקום אינו סודי כפי שהיה בעבר, הוא נותר מבודד יחסית, מדהים ביופיו ושקט ביותר.

קו-סאמט רחוק מבנגקוק רק 4 שעות נסיעה, 200 קילומטר מבנגקוק לכיוון דרום מזרח, 7 קילומטר מחוף באן פאי באזור ראיונג מערבה. חלקו המערבי של האי פחות מיושב ממזרחו, כיוון שעד שנת 1981 לא הרשו השלטונות לישון על האי כדי לשמר את ייחודו. זקני האי מספרים ששודדי ים נהגו לקבור כאן את אוצרותיהם, ומפעם לפעם היו באים ולוקחים חלק משללם.

הזמן הכי טוב לביקור באי הוא מחודש נובמבר עד פברואר, אז הים שקט והמים צלולים. גם בעונה הגשומה של תאילנד, בקו-סאמט הכי פחות גשום. מובטח לכם שמזג האוויר על האי כל ימות השנה חם, ולמונסונים אין השפעה על הטמפרטורות.

איך מגיעים

שעתיים וחצי במכונית או בטיסה מבנגקוק ל-יו טפאו בצ’ונבורי, אז ממשיכים במונית לחוף באן פאי ומכאן ליד תחנת האוטובוס ממשיכים במעבורת או סירת מנוע (במשך כחצי שעה) לאי. ישנו שרות מעבורות כל היום מהחוף לאי. אפשר להשכיר סירת מרוץ ב 1000 באט. בחברת האוטובוסים של ראיונג ניתן לקבל זמני נסיעות לבנגקוק.

מה עושים

  • עיקר הבילויים כאן הם בחופים ובתוך המפרצים. התנסו בספורט ימי: גלשני רוח, גלישת גלים, שנורקלים, שייט, אופנועי ים, טיפוס הרים, צלילה עם בלוני חמצן ועוד!
  • החופים הידועים ביותר והיפים ביותר מצפון לדרום: Ao Tubtim,Ao Putsa, Ao Saikaew, Ao Lukyon. Ao Wai., Ao Chai, Ao Phai.
  • הפארק הלאומי היחידי על האי הוא Khao Laem Ya.
  • כל שנה בחודש מאי, מציינים באי את חג הפרות. אז תוכלו לצפות בתחרות הסירות המקושטות בפירות האי והמדינה.
  • על האי אפשר ללמוד להטוטי אש, אגרוף תאילנדי, בישול תאילנדי, לימודי יוגה ובודהיזם.

אוכל

מאכלים תאילנדיים סטנדרטיים ומוכרים, בעיקר פירות ים יבשים או מטוגנים. ישנו שימוש רב בפירות טרופיים מטוגנים כמו הרמבוטן והמנגוסטין, שבננה מטוגנת זה צחוק לעומתם. תראו כאן הרבה סרטנים, דיונונים, תמנונים ושאר פירות ים. לאורך החוף פזורים פאבים מודרניים ובתי קפה מערביים למראה.

לינה

ישנם מעט מאוד מלונות יוקרה מפוארים על האי (למרות שלמרבה הצער כנראה שגם זה יקרה בשנים הקרובות). בינתיים, הדרך הטובה ביותר להתחבר לרוח האי, היא לישון כמה שיותר קרוב לים. הבונגלואים יפים מאוד, ממוזגים ונעימים. אם זה לא בשבילכם, ישנם לא מעט מלונות חדשים ונעימים, גם אם לא הכי מפוארים בעולם.