ראפטינג בנאן

אחד מיעדי הראפטינג היפים בתאילנד נמצא במחוז “נאן” על גבול לאוס. כדי להגיע עצמאית ברכב, יוצאים מצ’יאנג ראי על כביש מספר 1 דרומה עד כביש 1021, אז ממשיכים צפונה עד כביש 1091 ויורדים ישר לעיר נאן, וכאן מתחברים לחברה שמפעילה את האתר.

אורך המסלול 18 ק”מ, והטיול נמשך במשך שלושה ימים מהממים, דרגת הקושי בינונית. הראפט בנחל זה בנוי משלושה חלקים, כל אחד בדרגת קושי שונה, ולכל אחד מוקדש זמן שונה. תחילת הראפט מחייבת שינה בסמוך לתחילת המסלול. הנחל צר מאוד והמים זורמים במהירות גדולה. יש כאן כ-100 פיתולים ושיפוע תלול שיביא אתכם ישירות לפארק הלאומי מאי צ’ארים. בזמני הגשם דרגת הקושי עולה ל-5.5 ולא מומלץ להגיע אם אתם לא מנוסים מאוד. החלק האמצעי יותר קל, בעל ארבע דרגות שייט אפשריות. המסלול מאפשר הצצה לנופים הפראיים והבתוליים בסביבה. בסוף היום עולים ללינה על גדת הנחל.

למחרת, ממשיכים בשייט ובסיום המסלול מגיעים לחוות פילים. ישנה נקודת תצפית שאפשר לטפס אליה ומשם לחזות בשקיעה ובזריחה דרך יערות הגשם של הפארק הלאומי. האזור יחסית אינו מתויר ואחרי שבוע אתם כבר תתעלפו מהשקט ומרחשי המים היורדים בנחל. כל האזור שווה ביקור גם אם אינכם שייטים מושבעים ואתם לא מתכננים לעלות על סירה.

Share