ראפטינג בתאילנד

ראפטינג הוא אחד מענפי הספורט האתגרי המומלצים בתאילנד. ריבוי הנהרות והנחלים הגועשים הופכים את תאילנד למדינה מעולה להתנסות בה בשייט המרגש. המיומנות העיקרית הנדרשת מכם, היא התנועה בין לסלעים והעצים המזדקרים מהמים. במשוטים נעזרים גם בחתירה במקומות מישוריים וגם בדחיפת הסירה הרחק מהסלעים.

הראפטינג ייקרא בתאילנד בדרך כלל White Water Rafting – בגלל שהמים הסוערים הופכים להיות לבנים מקצף. שימו לב שמדובר על פעילות מאמצת שמומלצת למטיילים עם כושר גופני סביר ומעלה. כמובן שמרבית האחריות נחה על כתפי המדריכים שלכם, אבל גם אתם תידרשו לחתור, להחזיק חזק ובמקרה שתתהפכו – גם לשחות. מומלץ להגיע לראפטינג בתאילנד עם בגדי ים קלים ומעט ציוד, כיוון שלא תוכלו לקחת איתכם תיקים אל השייט. חשוב לבחור חברת ראפטינג מוכרת, אמינה ועם ניסיון רב, ולא לצאת לטיול בעונה הגשומה (אז הנהרות מוצפים ומסוכנים מאוד, ומומלצים רק למקצוענים מנוסים בלבד). חפשו חברה עם המלצות רבות, וודאו שאתם מקבלים את הציוד ההכרחי: סירת אבוב מתנפחת המתאימה ל-12 איש, משוטים חזקים, חליפות הצלה, קסדות, שקים לאכסון יבש של הציוד, חבלים לקשירת ציוד, נעלי מים או סנדלים וביטוח.

ברוב המקרים, את האוכל והשתייה מספקת החברה, כולל שתייה חמה. אנחנו ממליצים שתביאו חטיפים ופינוקים להפסקות ובוסט של אנרגיה.

מקומות מומלצים לראפטינג בתאילנד

צפון תאילנד
מחוז צ’יאנג מאי – נחל Pai
מחוז נאן – נחל Mae Nam Wa
מחוז טאק – נחל Mae Lamao
מחוז טאק – נחל Mae Klong
מחוז פיטסאנולוק – נחל Kek

מרכז תאילנד
מחוז קנצ’נבורי – נחל Song Gaila
מחוז פראצ’ינ בורי – נחל Kaeng Hin Pheng
מחוז  נאקורן נאיוק – נחל  Kaeng Hin Sam Chan
מחוז  פיצ’א בורי – נחל Petch

מזרח תאילנד
מחוז צ’אנטבורי – נחל Klong Pong Nam

דרום תאילנד
מחוז צ’אמפהון – נחל Kaeng Bok Fai
מחוז סוראט-תאני – נחל Klong Yan Tiver
מחוז נאקון סי טאמאראט – נחל Klong Glide

Share