מה הונג סון

מה הונג סון היא עיר הצמודה למעבר הגבול עם מיאנמר. היא מוקפת הרים עם יערות ירוקים, ושיפועים שיורדים לכיוון הגבול. בכל העיר מורגשים השינויים המודרניים שהפכו עיר עתיקה למקום מתחדש. העיר מחולקת על ידי כבישים ראשיים לאורך, לרוחב, ובאלכסון. בעיר שלושה מקדשים, שדה תעופה צמוד, בנקים ובית חולים. במרכזה אגם עם פארק לאומי המספק את הרצון לבלות בחיק הטבע. זה מקום נהדר לפיקניק ורכיבה על אופניים. כל הרחובות מפצלים מרחוב PRAPAS העובר מצפון לדרום באמצע העיר.

שמה העתיק של העיר הוא עיר שלושת הערפילים. הראשון הוא ערפל הטל של הבוקר, השני הוא ערפל הגשמים והשלישי הוא ערפל העשן הנובע מדליקות הקיץ החם שיורד מההרים.

איך מגיעים

1000 קילומטר מבנגקוק זה לא פשוט, ומדובר על יומיים של נסיעה באוטובוס או במכונית. הפתרונות היעילים יותר הם לנסוע עד צ’יאנג מאי ברכבת או אוטובוס ומשם לנסוע במונית או ברכב שכור.

אם יש לכם רכב, צאו מצ’יאנג מאי על כביש 1095 וסעו לפי המפות והשלטים. זו נסיעה של כחצי יום.

מה עושים

בחודש מרץ חוגגים את פסטיבל Poy Sanglong לבני הנוער. זהו חג מסורתי של אבות בורמזים. ראוי להדגיש שרבים האירועים החגיגיים בעיר ולכל אירוע יש את המאכלים שלו. בהגיעכם לעיר שאלו במלון או בגסטהאוס איזה חג נחגג בקרוב.

26 קילומטר על הכביש הראשי יביאו אתכם לפאי, מפל בעל 6 מדרגות בגובה 20 מטר ו-30 מטר רוחב. בזמן הגשמים המים נראים כמו שטיח מכוסה שמפניה תוססת והמים נקיים. תוכלו למלא בקבוקים וליהנות.

אוכל

לאורך הכביש הראשי מפוזרות מסעדות ודוכני אוכל כמקובל ברוב תאילנד. בשעות הערב, בזמן פתיחת שוק הלילה נפתחות עוד מסעדות ודוכנים.

Salween היא מסעדה טובה שרוב מבקריה מערביים. הטבח נאן הוא בעל המסעדה, ויכין כל מה שתבקשו, בליווי תה בורמזי. יש כאן גם אוכל מערבי כמו פיצות והמבורגרים והמחירים טובים.

ג’יג’י היא מסעדה ענקית ומוכרת. צאו מנמל התעופה סמוך לשער ותראו אותה. היא מגישה אוכל מעולה מבושל בידי בעל המקום. ניתן גם להזמין אוכל צימחוני.

לינה

המלונות והגסטהאוסים נמצאים על הכבישים הראשיים של עיר זו, להלן חלק מהם.

גסטהאוסים:

Jean House,  Golden Huts, Sangtong Huts, Mehongson Hotel, Vijit Porn House

Flower House, Guesthouse, Bann Kaew Resort,  Bann Suan Rim Tarn.

מלונות:

Siam Hotel, Panorama Hotel, Meatee Hotel, Baiyoke Chalet Hotel, Rooks Holidays Hotel.

לאן ממשיכים

לערים פאי, פאנגמאפה, מואנג, קאון יואם, צ’יאנג מאי או להמשיך בטיסה מהשדה לבנגקוק.