מרכז תאילנד

מידע כללי

מרכז תאילנד מחוברת לשאר האזורים במדינה באמצעות כבישים מהירים ונוחים לנסיעה. למרות שאריות התקופה העתיקה, המודרניות מורגשת ברוב חלקי מרכז תאילנד. התיירות היא מרכיב חשוב ומשפיע מאוד בחיי התושבים, והיא השפיעה על הנגשתם הרבה של יערות ענקיים, מערות תת-קרקעיות ומפלים ענקיים. תראו גם הרבה מקדשים, ארמונות מלוכה חדשים ועתיקים, הרבה מאוד נהרות יחד ובמיוחד הצ’או פראיה החוצה את הנגקוק. ריבוי הנהרות יצר רשת תעלות ונהרות שאיפשר לנייד סחורות. כיום, על הנהר פועלות סירות-אוטובוס רבות, שיעבירו אתכם בין גדות הנהר בקלות ובצורה חוויתית ויוצאת דופן. מרכז תאילנד הוא מקום נוח ויחסית מוכר עבור ישראלים, כך שזו תחנה טובה להתחיל בה את הטיול, במיוחד אם אתם מגיעים למזרח בפעם הראשונה ומחפשים נחיתה רכה לפני שתחקרו את שאר תאילנד.

אם זו הפעם הראשונה שלכם בתאילנד והתחלתם את הטיול שלכם בבנגקוק, אנחנו ממליצים שתקראו את המדריך שלנו כאן.

איך מגיעים למרכז תאילנד

מרכז תאילנד והעיר בנגקוק הם התחנה המרכזית של תאילנד. לשדה התעופה החדש בעיר (סוברנאבהומי) מגיעות רוב הטיסות מארצות זרות. טיסות הפנים יוצאות ונכנסות בדרך כלל אל שדה התעופה הישן, דון מואנג. מכל חלקי תאילנד ניתן להגיע לבנגקוק באמצעות טיסה, רכבת או אוטובוס.

אוכל

מרכז תאילנד שופעת נהרות ותעלות המחברות את הערים הגדולות, שאפשרו מאז ומתמיד להעביר פירות, ירקות, בשר ודגים בקלות. לכן הבישול במרכז מתאפיין בשפע המרכיבים שלו. האוכל במרכז תאילנד מתבסס בעיקרו על אורז ומאכלי דגים ובנוסף שרימפס, סויה ושעועית הם מרכיבים פופולאריים. באזורים המתוירים יותר במרכז כמו בנגקוק, קצ’נבורי ופטאייה תוכלו למוצא את כל סוגי האוכל התאילנדי והמערבי.

לאן ממשיכים

אם אתם בתחילת המסע שלכם בתאילנד או באמצע, ממרכז תאילנד תוכלו להגיע לכל מקום בתאילנד (ובעצם, לכל מקום בבדרום מזרח אסיה). באמצעות אוטובוס, רכבת או טיסה תוכלו להמשיך לאזורים המרוחקים יותר הצפון והדרום. היום, טיסות הפנים זולות מאוד, במיוחד עבור מי שמטייל עם מעט ציוד, וכדאי לבדוק טיסות עוד לפני שבודקים רכבות או מיניוואנים.