נונג קאי

העיר נונג קאי היא עיר הבירה של מחוז בעל שם זהה. היא שוכנת לחופו המערבי של נהר המקונג, בצמוד לגבול תאילנד ולאוס. בתחומה נמצא המעבר בין תאילנד ולאוס על גשר הידידות שנבנה בשנת 1994 בשיתוף תאילנד, לאוס ואוסטרליה. כתוצאה מכך מורגשת מאוד ההשפעה החיצונית על העיר ותושביה. נוסף על כך, קבוצות קטנות של סינים ווייטנאמים חיות בשולי העיר. אפילו השפה המדוברת כאן מורכבת מתאי בשילוב ביטויים מלאוס. התנועה בתוך העיר מתנהלת בטוק-טוק או מוניות מקומיות. אפשר גם לשכור אופניים או אופנועים לטיול עצמאי.

איך מגיעים

בטיסה לשדה תעופה באודון-תאני, ומשם ממשיכים באוטובוס או במונית כשעה נסיעה. Thai Airways מפעילה טיסות סדירות מבנגקוק. אפשר גם לקחת אוטובוס מבנגקוק, אבל זה לא פשוט (9 שעות נסיעה). אפשר גם לקחת רכבת (12 שעות מבנגקוק ארבע פעמים ביום) לחסכנים. רצוי להזמין כרטיס מראש.

אפשר כמובן להגיע במיניואן פרטי. זה קצת יקר, אבל חוסך חום ולחות ותרגישו כמו מלכים.

מה עושים

הולכים למלון גראנד הוטל וצופים בתחרויות אגרוף תאילנד מסורתי ממיטב בתי הספר של תאילנד.

ליד נחל המקונג יש שוק ענק שפועל מבוקר עד ערב, עם סחורות ומוצרים מתאילנד, לאוס וסין. בעיקר עבודות יד של השבטים בלאוס, ומוצרי חשמל זולים מאוד. יש כספומט ובנק צמודים. תוציאו כסף לכל היום ולכו לבזבז. 

השכירו אופניים וסעו לגן הפסלים Sala Kaeo Koo.

במשך חודש אוקטובר נערכות חגיגות אור-קוליות עם המון זיקוקים וכדורי אש.

בחודש מרץ נערכות חגיגות הניצחון של הצבא התאילנדי שעמד בגבורה נגד ניסיון הכיבוש הסיני.

בחודש נובמבר בלילות מתקיימות חגיגות הפול-מון, שאומרות תודה לנהר הנותן מכל טוב לתושבים. בחגיגות משיטים סירות קטנות מעלי בננה ובהן מנחות על פני הנהר.

אוכל

לאורך כביש הרימהונג, צמוד לנחל בצד המזרחי, האוכל יותר זול ויותר טוב ממרכז העיר. התפריטים הם התפריטים והמאכלים נגישים לזרים, ויש גם אוכל רגיל אירופאי. בג’יאה בר, על דרך רים קונג תקבלו קפה וארוחת בוקר מעולה. זו מסעדה יפה אך יקרה יחסית. בהמשך הדרך תמצאו את סוריל, בתי עץ גדולים שנהפכו למסעדות, בהם מוזיקה ושתייה, שולחנות סנוקר וספרים למכירה. כל האזור מסביב לגשר הידידות מלא במסעדות ובתי קפה אז תיהנו.

לינה

גסטהאוס מאט מיי שעל נהר המקונג באמצע שדה ירוק, מציע חדרים איכותיים ומודרניים. במקום מועברים שיעורי יוגה ומדיטציה.

אמזון גסטהאוס מוקף גנים, וצמוד לפארק הטבע שעל נהר המקונג. טוב לרגיעה.

מקונג גסטהאוס נמצא על הנהר לצידו של הגשר והשוק הצמוד אליו. החדרים ממוזגים ויש טלוויזיה בחדר, מקלחת חמה, ויכול להיות שתהיו היחידים במלון ויהיה שקט.

גסטהאוס קיאנג קונג הוא מקום חדש יחסית עם ניהול משפחתי. החדרים בסדר (לא יוקרתיים במיוחד) עם מקלחת חמה, מיטות נוחות ומחיר הוגן.

לאן ממשיכים

אפשר לעבור על הגשר ללאוס, להחתים דרכון בשביל לוויזה חדשה לתאילנד. אפשר להמשיך לצ’יאנג מאי, צ’יאנג ראי ושאר הצפון. משדה התעופה בצ’יאנג מאי אפשר לטוס למקומות אחרים בתאילדנ כמו בנגקוק, קוסמוי, פטאייה, פוקט ועוד.