סוקותאי

העיר סוקותאי היא בירתה העתיקה של ממלכת סוקותאי הישנה (ועיר הבירה הרשאונה של תאילנד). היא התגלתה בשנת 1238 במרחק 12 קילומטר מהעיר סוקותאי החדשה על נחל בשם יום, 430 קילומטר מבנגקוק. פירושו של השם הוא “זריחת האושר”. היא הייתה בירת תאילנד במשך 140 שנה. היום נשארו במקום 190 מקדשים.

כיום, העיר היא מעין מוזיאון ענק שאינו מכיל בתי מלון ושאר שירותי תיירות כמו בארים ומועדונים כמו בשאר המדינה. עם זאת, סוקותאי נותנת למבקרים מושג מרתק על העבר הרחוק של ממלכות תאילנד. מלכי העיר היו ידועים בפתיחותם הרבה בכל הקשור לאזרחי המדינה. העיר העתיקה הוכרה על ידי אונסק”ו כאתר מורשת עולמי. המלך הראשון של תאילנד הקים על רגליה את השפה התאית, והמשיך לשפר אותה בכל מהלך חייו.

איך מגיעים

מגיעים בטיסה לצ’יאנג מאי ומשם ממשיכים באוטובוס או מונית, כשעתיים נסיעה. או שתוכלו לנסוע מבנגקוק במשך כיום שלם.

מה עושים

הדרך הטובה ביותר לראות את כל המקדשים הנהדרים היא בנסיעה על אופניים. מקיפים את החומות העתיקות ובקלות נכנסים למבנים שבעבר שימשו לטקסים ופולחני דת. אפשר לראות בסוקותאי מקומיים שבאו לראות את עירם העתיקה. בקשו לקבל מפה של מקומות הביקור הנפוצים, כמו מקדש Chang Lom שעומד על 39 פסלי פילים.

צאו מהעיר אל שמורת הטבע Si Satchanalai, שם יערות ירוקים מצפים את קרקע ההרים, וישנם המון מעינות חמים, מפלי מים, ומערות כמו Khangkhao ו-Thara Wasan הפתוחות למבקרים.

הרבה חלקים מהעיר העתיקה מתוקצבים מדמי כניסה סמליים, אז תכינו כסף קטן.

המוזיאון הלאומי MKHAMHAENG אוצר בתוכו חפצי היסטוריה של יושבי המקום, גלופות כתיבה עתיקות, דמויות של בודהה יחידות במינן ועוד מיצגים מרתקים.

מקדשים  בולטים

Wat Mahathat, Wat Si Sawai, Wat Sra Si. ומחוץ לחומות העיר העתיקה, Wat Saphan Hin, Wat Pa Mamuang.

סעו 55 קילומטר צפונה עד שתגיעו לפארק הלאומי Sukhothai – Sri Satchanalai Historical Park. גם מצ’יאנג ראי מגיעים אליו לביקורים של יום שלם, (שעה נסיעה). בפארק זה ניתן להבחין בהיסטורית המלחמות שהתרחשו בשטחים אלו למטרת שליטה. חלק מהעתיקות הן שרידי מבנים של כמה עמים קדומים ששלטו באזור והוחלפו על ידי מבנים של השלטון הכובש.

בתוך פארק ראמה הרביעי יש מוזיאון דגים מעניין. אוטובוס ממרכז העיר ייקח אתכם עד לפתחו. הוא פתוח כל השבוע פרט ליום שלישי.

4 קילומטר צפונה על כביש 1201 תמצאו אתר נדיר בשם CELADON מקום השריפה של כדי חרס. כאן, כ-500 כלי חרס נתגלו בחפירות ארכיאולוגיות שנמשכו תקופה ארוכה. תראו כאן כלי חרס בגדלים שונים, חלקם בקוטר של 7 מטר. הביקורים משעה 9 בבוקר עד ארבע לפנות ערב.

לינה

מלון פאלין בעיר החדשה, מציע חדרים מודרניים יחסיםת בשילוב עם הטבע היפהפה שבמקום. החדרים מאובזרים מצוין, ובמקום גם מסעדה ובית קפה צמודים ולהקה שמנגנת מוזיקה תאילנדית וסינית. תמצאו כאן אוכל סיני ואירופאי, מיני-בר, טלוויזיה בכבלים ומיזוג אוויר בכל חדר. יש גם שירותי מכבסה ובייביסיטר.

גסטהאוס AT HOME, בעל ותק של 60 שנה נמצא לא רחוק מהעיר העתיקה. יש בו 11 חדרים-ביתנים מעץ מוקפים בגני הלוטוס. יש מיזוג אוויר בחדרים ויש אפשרות לקבל חדרים זולים במיוחד בלי שירותים צמודים ומקלחת.

לאן ממשיכים

דרומה חזרה לבנגקוק, צפונה לצ’יאנג ראי או צ’יאנג מאי.