סורין היה שמו של השליט הראשון ששלט בעיר בשנת 1760, ומכאן התפשט השם גם למחוז. מיקומו בצפון מזרח תאילנד ואף הוא מחולק ל-17 רשויות מקומיות. ישנה רשות מקומית בשם סורין ועיר הבירה גם היא בעלת שם זהה. העיר נמצאת במרכז סנדוויץ’ בין בוריראם במערב ואובון ראצ’טאני במזרח. היא נמצאת 455  קילומטר מזרחית לבנגקוק. למחוז אין ים ובדרום הוא גובל עם קמבודיה.

עיר הבירה ידועה בעולם כעיר הפילים המאולפים. עם זאת, אנחנו לא ממליצים לקחת חלק בפעילויות שמשתמשות בפילים מאולפים (ציור, רכיבה, הופעות כלשהן). האילוף לרוב מלווה בתהליך התעללות ארוך מאוד.

העיר מלאה במקומות קדושים לדת הקאמר. אחד מהם הוא Khorn Phum. מסביב לעיר פרושים כפרים רבים העוסקים בחקלאות, ואיכות האורז כאן גבוהה. נפוץ שמטיילים פה חוזרים עם מזכרות עשויות משי ורקמה – ההתמחות של סוחרי המקום. בשנות השבעים פרצו קרבות בין הכוחות הקמבודים וכוחות תאילנדים באזור, והרבה מאוד פליטים ברחו לסורין. חלקם נשארו לתמיד. נחל המאן חוצה את המחוז ומסביבו ישנה שרשרות הרים. במרכז העיר תמצאו את בניין העירייה, ולידה את תחנת המשטרה.

איך מגיעים

ברכב: ביציאה מבנגקוק עולים על כביש מספר 1 עד ‘סאראבורי’, עוברים לכביש מס 2 עד נאקון ראצ’אסימה, ואז עולים על 214 או 226 עווברים דרך בוריראם לסורין. כ-450 קילומטר (6 שעות נסיעה).

ברכבת: יציאה מתחנת הרכבת הראשית בבנגקוק – הואה לאמפונג, לפחות פעם ביום. יש לברר מראש באינטרנט.

מה עושים

בסכום ממש סמלי תוכלו לשכור אופנוע או אופניים ולסייר בעיר בכוחות עצמכם. זו דרך טובה ונעימה להכיר את העיר מקרוב לפני שתתחילו להתעמק בה.

נסיעה של רבע שעה תביא אתכם לכפר Ban Buthom – כפר סלי הקש, בהפסקה בין קציר לקציר, התושבים בונים סלים, לשימוש ומכירה.

מחוץ לעיר תוכלו לבקר במוזיאון הלאומי של סורין. בנייתו הסתיימה בשנת 2007 והוא שווה ביקור. 

שאלו במלון היכן בעיר נמצאים המקדשים הבולטים של בודהה. בעיר יש מספר מקדשים מרשימים במיוחד, וכן כמה חורבות של מקדשים מימי מלחמת הקמבודים. הקמבודים הרסו כמעט לחלוטין חלק מעתיקות העם התאילנדי, אך עדיין ניתן לבקר במקום ולהתרשם מהיופי ההרוס.

כחצי שעה מזרחה מהעיר ישנו מפעל לייצור שמנים וסבונים. הכל טבעי ובאיכות מובחרת. כדאי לבקר. תקבלו מדריך והסבר על המוצרים שברובם עשויים מאורז מקומי.

אוכל 

הרבה אוכל מערבי לא תמצאו פה, אלא בעיקר סוגי שילובים תאילנדים-ויאטנמיים. הרבה סוגים מרקים, אטריות, אורז ושימוש בשר מיובש או בבשר סרטנים. זה המקום להתחבר לתאילנדי הפנימי שלכם ולטעות כל מה שמציעים לכם – תוכלו לגלות כאן הרבה מנות מעולות.

לינה

אין הרבה מלונות בעיר סורין, ורובם די ישנים. למזלכם, גם המלונות החדשים והיוקרתיים יותר, מאוד זולים בהשוואה למקומות אחרים בתאילנד. רק כדאי שתזמינו מקומות מראש, כדי שלא תצטרכו לחפש מקום כשתגיעו.

לאן ממשיכים

כמובן למחוזות שכנים כמו ‘בורי ראם’, או צפונה ל ‘קאו קאן’, לדרום-מזרח ל’טראט’, דרומה כדי לצאת לקמבודיה, או שתוכלו לטוס חזרה לבנגקוק או לשאר המדינה.

בריאות

בדרום העיר, לקראת היציאה ועל כביש 2077 נמצא בית חולים המקומי.