סקון נקון

למחוז סקון נקון אין ים, אך הוא מוקף כמה מחוזות ידועים כמו נונקאי, אודון תאני, נאקון פאנום וקאלאסין. כשעה נסיעה לכל מחוז שכן. הוא נמצא 600 ק”מ מבנגקוק, ומשתרע על פני שטח של 9000 קילומטר רבוע. סקון נקון מכיל אף הוא מחוזות משנה. לאחד מהם קוראים גם סקון נקון וזהו גם שמה של עיר הבירה של המחוז. שטחי המחוז ממוקמים על רכס הרים בשם רכס הרי הפאן. על ההרים נמצאים מקדשי הנזירים שעיקר עיסוקם הוא מדיטציה, ותרגום ספרים מהשפות קאמרית ובורמזית.

איך מגיעים

באוטובוס: מהרציף הצפוני של התחנה המרכזית בבנגקוק. אוטובוסים רגילים וממוזגים לוקחים כ-6 שעות נסיעה.

בטיסה: שלוש פעמים ביום יוצאות טיסות מבנגקוק. שעה ורבע והגעתם אל שדה התעופה שסמוך לאגם הגדול.

ברכב: יוצאים מבנגקוק על כביש 31 לכיוון סאראבורי, עולים על כביש מספר 2 לכיוון צפון-מזרח ועוברים בפאק צ’ונג. ממשיכים על כביש 2 צפונה ל-קון קאן, ומשם נוסעים על כביש 2 לאודון תאני עד כביש 22. משם ממשיכים מזרחה עד כביש 227 והגעתם. אפשר גם לרדת דרומה על כביש 227 עד לאגם שנראה כמו דרקון. אפשר לנפוש בו אחרי יום שלם של נסיעה.

מה עושים

בחודשי אוקטובר נערך פסטיבל הדונג במהלכו בונים טירות מפוסלות מדונג נרות. התאילנדים מאמינים שהדונג יחליק ויזרז את בואו של בודהה בחזרתו מהשמיים מגן העדן.

ישנם מרוצי סירות על האגם שבצפון-מזרח העיר. האגם מקבל את מימיו מנחלי ההרים, עובר במחוז שלנו ומתחבר אל נחל המקונג הענק. האגם אינו עמוק יותר משני מטר, אבל לא כדאי לנסות לשחות כי הוא מלא טפילים. תושבי העיר הפכו את האגם למקור גידול לדגים ופירות ים. בשטח האגם חשופים כמה איים ועל הגדול שבהם בנו מקדש עתיק יומין לבודהה. שייט על האגם רצוי ומהנה. אם אתם עם רכב, עלו על כביש 213 דרומה, שם מחכה לכם רכס הרים גבוה ומעולה לתצפית על כל המחוז. בירידה ממנו תחנו צמוד לעוד אגם ותעברו למחוז קליש. בשטח המחוז נמצא פארק Somdej Phra Srinagarindra. בתוך הפארק, מוסתר בין הצמחייה, מחכה לכם אגם עם משטחי ספורט מים ומזרקה שמתיזה מים לגובה 70 מטר.

בקרו בפארק הלאומי Phu Phan. תוכלו לראות שם חיות פרא בתוך הג’ונגל. ישנה כניסה לרכבים קטנים והצמחיה נמוכה דיה כדי שתוכלו ליהנות מהנוף.

Pha Pak Wan הוא גן מיוחד שבו פסל ענק חצוב באבן בן 3600 שנים. שווה צפייה.

Phu Pha Yon National Park הוא פארק לאומי מומלץ לביקור. 

ישנו מרכז אומנות ועבודות יד יפה בעיר בן חארן במחוז בן חארן, טקסטיל משי, גילוף עץ, עבודות אומנות עם ברזל.

לינה

מלון Sakol Grand Palace בתוך העיר מוגדר 2 כוכבים. ישנם שלושה סוגי חדרים לפי איכות, במלון של 120 חדרים. כמובן שבמסעדה מגישים את מרבית סוגי האוכל לפי הזמנה, אבל קשה לצפות למאכלי ים כי אין ים בסביבה. 

מלון מומלץ נוסף הוא MJ Majestic, באמצע העיר ובסמוך לשוק. יש אוכל טוב, מועדון לילה צמוד, שולחנות סנוקר, 850 באט ללילה, לא לקחת את חדר 414 כי הוא סמוך לעמדה של מנהלת הקומה וכל 5 דקות מצלצל הטלפון.

השרות ידידותי כולם נחמדים המלון יחסית שקט. קחו קומה גבוהה אומרים שלחץ המים במקלחת יותר חזק, לא ניסיתי כי ישנתי בקומה אחרת.

המלון ממוקם בצומת כבישים 222 ו 22 עליו הגענו לכאן.

מלון דוסיט בכתובת:

1784 Yuwa-phattana Road, Amphoe Muang – Sakon Nakhon 47000

034915242400 טלפון עם קידומת.

לאן ממשיכים

משדה תעופה לבנגקוק יוצאות טיסות בבוקר בשעה 9, 12 וחצי, וחמש ורבע. או לעבור למחוזות סמוכים לפי הרשימה שלמעלה.ניתן גם לחצות את הגבולות ללאוס או קמבודיה.

בריאות

טיולי פארקים כרוכים בסכנת עקיצת יתושים, כובעים ומי שתייה בקבוקים בלבד.קרם נגד שיזוף. חותלות נגד עלוקות בסמוך לאגמים.