עיירה קטנה זו הנמצאת בצפון תאילנד. כל העיירה מורכבת מכ-7 רחובות בלבד, וכמעט בכל רחוב תמצאו 3 עד 4 גסטהאוסים ומלונות. יש כאן בית חולים אחד, תחנת משטרה, בנק, שני כספומטים, תחנת מידע לתיירים, תחנת אוטובוס ציבורי, רמזור אחד בכניסה לכיר ו2200 תושבים שמתפללים בשלושה מקדשים.

איך מגיעים

יש אוטובוסים מצ’יאנג מאי, כמעט באופן קבוע. הם זולים ועמוסים. שווה להגיע חצי שעה, או שעה לפני הנסיעה.

מיני וואן נוסע מצ’אנג מאי לפאי בנסיעה יותר מהירה, אך גם יותר יקרה. את המיניוואנים מזמינים מראש בסוכנויות הנסיעות.

שימו לב שלא מומלץ לנסוע לעיר עצמאית באופנוע. הדרך מפותלת ומסוכנת מאוד לנוסעים שאינם מכירים את הדרך. בנוסף, גם הגעה במיניוואן או אוטובוס מלווה בבחילות. הנסיעה אורכת כשלוש שעות ומומלץ להצטייד בכדורים נגד בחילה.

אוכל

בכל פינה בעיר יש מקומות לאוכל מקומי סטנדרטי 80-150 באט יספקו לכם לארוחה סבירה. אם אתם מעוניינים בארוחה ברמה גבוהה יותר, כנסו לבית מלון ותיהנו מאוכל טוב ומגוון יותר.

מה עושים

זו עיירה קטנה וציורית, מבודדת מעט מכל שאר המדינה. מומלת לבקר במפל הקרוב ובמעיינות החמים. תוכלו לקבל מפה אל המקומות האלו בכל אחת מסוכנויות הנסיעות שבעיר.

בכל העיירה מפוזרים בתי קפה ומסעדות, וברובם יש אפשרות להקרין סרטים לפי הזמנה.

כאן תוכלו ללמוד לבשל את כל סוגי האוכל התאילנדי, ובנוסף גם אוכל אורגני טבעי.

חוות הפילים של Thom’s היא חווה ענקית ויפה, ובה מקבלים הסברים על חיי הפילים, משלבים טיפול בפילים עם רפטינג בנחלים ליום שלם.

על נחל של פאי אפשר לעשות רפטינג עם סירות מתנפחות. הנחל רגוע, וקונים כרטיס משולב שבמסגרתו טוק טוק לוקח אותכם מספר קילומטרים לנקודה מעל הנחל, ומשם אתם גולשים בסירתכם עד לעיר.

ראטינג על רפסודות במבוק – שייט איטי בעזרת מדריך מוסמך. כאן תשוטו במורד הנחל, ותראו את הנוף המיוחד שנצפה מגדות הנחל. יש אפשרות לארגן את השייט בעזרת הגסטהאוס שאתם לנים בו.

למי שאוהב מערות נטיפים ולא פוחד, נוסעים 40 קילומטר לכיוון מערב, בדרך למה הונג סונג. אחרי הכפר סופונג פונים ימינה ומגיעים למערת לוד. הדרך אל המערה היא פנטסטית, הכניסה למערה בסירות עם עששית. בפנים תטיילו רגלית ועם הסירה, ותראו אלפי עטלפים מצייצים.

מפאי יש אפשרות לצאת לטרקים יפהפיים בג’ונגלים הסמוכים. בתוך הבארים וסוכנויות הטיולים תראו לוחות שמציינים כמה אנשים חסרים לטיול מלא. כשטיול מתמלא, הוא יוצא ביום שלמחרת. אז מצאו לכם קבוצה וצאו לדרך.

הגיעו לקניון פאי. לא מדובר על קניון קניון, אלא על מצוק (כמו הגראנד קניון), יפהפה. מומלץ להגיע בשעת שקיעה ולראות את הצבעים החזקים צובעים את הגבעות החומות.

לינה

וילה דה פאי היא אכסניה, על גדת הנהר, ובה בונגלוס חדשים ומודרניים. מהחלון תראו את הנוף הירוק של גדות הנהר. בקבלה יש אינטרנט חופשי ותה, והמחיר מצדיק את עצמו.

גסטהאוס סוואן דוי – מנהלת אותו משפחה והוא נראה כמו צימר ישראלי ממוצע. הוא בנוי עץ, עם מיטה זוגית ומרפסות לנוף. נמצא במרחק הליכה ממרכז העיר.

פאי לאנה – בונגלוס עם מסעדה צמודה. המנהל נחמד מאוד ויעשה הכל כדי שתהיו מרוצים.

יש בפאי גם מלונות יוקרה מעטים ומלונות בוטיק יפים מאוד. הם יקרים בהרבה מהאפשרויות האחרות, אבל הם מאפשרים לכם ליהנות עד המקסימום מהמקום הנהדר הזה ומהאווירה המיוחדת שלו.

לאן ממשיכים

צ’יאנג מאי, צ’יאנג ראי, או בטיסה מצ’יאנג מאי לכל מקום.