קו-פיפי

איי “פיפי” בים “אנדמן”, הם למעשה שני איים מהממים ביופיים, שמאופיין בסלעי גיר לבנים עצומים, שרובם נמצאים מתחת המים, מוקפים צמחיה ירוקה נהדרת. האי הצפוני והידוע יותר הוא “קו-פיפי דון”, גודלו כ-28 קמ”ר. דרומית לו נמצא “קו-פיפי לי” שאינו מיושב. האיים נמצאים בין פוקט והאי קראבי. סביב איים אלו נמצאים כמה איים קטנים יותר: במבו אי היתושים, הין קלאנג, הין-קלאי, הין בידה, בידה נאי ובידה נוק. האיים קיבלו את שמם מהשפה המלזית, וקרויים על שם עצי המנגרובים הנפוצים. בשנת 1940 במהלך דייג הגיעו לאי דייגים מוסלמים, התיישבו במקום וכיום הם האוכלוסיה השולטת באי. על האי “פיפי לי”תוכלו למצוא את מערת הויקינגים, הידועה בציורי הקיר הרבים שבה: ציורי חיות, פילים וחיות אחרות מההיסטוריה של השבטים הצוענים שחיו כאן, כמו גם ציורי קיר של המלחים שמצאו מחסה מסערות המונסון שפקדו את האזור, בזמן שהעבירו סחורות לשאר המדינות בסביבה.

החוף

בשנת 2000 יצא לאקרנים הסרט “החוף” בכיכובו של לאונרדו דה-קפריו. הסרט, מותחן דרמטי שנכתב על בסיס ספרו של אלכס גרלנד, התייחס בכלל לאי קו-טאו, אך הבמאי בחר לצלם את הסרט באי קו-פיפי. הסרט צולם ברובו בחוף מאיה, חוף שאין יציאה ממנו, ובזכות הסרט הפך החוף למתויר מאוד.

איך מגיעים

מגיעים בטיסה לפוקט, או לקראבי, וממשיכים במעבורת מהירה במשך שעתיים ישירות אל האי. אפשר גם להגיע בעזרת כרטיס משולב של מיניואן ומעבורת, ישירות מבנגקוק. זה לוקח יותר זמן ועולה כמעט אותו דבר.

מה עושים

מפרצים/חופים:

לשני האיים יש חופים מקסימים: “לים-טונג”, לה נה”, “לו בגאו”, “חוף ביי”, “פאהק נאם”, “נואי”, “לו דאלוום”,“יונג-קסים”, “ראן-טי”, “פי לי”, “לו-מוו-די”, “טונ-סאי”,  “הין פא”, “מאיה”, “לו-סאמה”, וואנג-לונג.

הפעילות העיקרית על האי הן הצלילות סביב האיים. התחילו במפרצים הרבים שסביב שני האיים, והמשיכו אל שאר האיים הקטנים המפוזרים סביב פיפי. עומק המים הוא בין 20 ל-34 מטר עומק, והמים צלולים כמו זכוכית.

אפשרי לקחת סירת “לונגטייל” ולבקש סיבוב בין כל האיים, כולל אי הכרישים ואי היתושים, כדי את כל הסלעים הלבנים מרחוק.

אוכל 

האוכל פה דומה למה שראיתם בשאר המסע שלכם בתאילנד. בעיקר אוכל מקומי זול, עם אפשרויות מערביות יקרות יותר. יש הרבה מסעדות עם פירות ים טריים, שיהיו קצת יותר יקרות אבל משתלמות מאוד. אם אתם רוצים להתנסות באוכל מאתגר יותר, בקשו לנסות את מרק קיני-הציפורים הסיני שפופולרי מאוד על האי.

לאן ממשיכים

מכאן אתם יכולים לחזור לפוקט או לקראבי, ואם סיימתם עם הדרום, תוכלו לחזור בטיסה לבנגקוק או להמשיך צפונה.