פנום רונג

שטח פנום רונג אשר במחוז בוריראם, מתגאה בפארקים הסובבים אותו ובהם וכמות גדולה של מונומנטים עתיקים וחריגים מתקופת שלטון הקמר. חלקם נבנו במאות העשירית והשלוש-עשרה בגובה של עד 383 מטר. גולת הכותרת הוא שטח המקדשים העתיקים של תקופת שלטון הקמר.

איך מגיעים

יוצאים ברכבת או באוטובוס מבנגקוק לקוראט, תוך ארבע שעות תגיעו. מקוראט קחו את האוטובוס לסורין ורדו באמצע הדרך ב-באן טה קו. מכאן, כל רגע עוברים הטוקטוקים או הסונגטאו (מונית-טנדר) וזהו, הגעתם לפנום רונג.

מה עושים

ביקור בפארק פנום-רונג. בפרובינציה בורי ראם משתרע פארק היסטורי נדיר ביופיו, שמיקומו על ראש הר געש כבוי. על אבנים עתיקות מופיע שמו של המקום. במקום שרידי קומפלקס קדוש שהיווה אתר דתי עם מבנים מרתקים שחלקם שוחזרו. תראו כאן עמודים שתמכו בתקרות אבן גדולות, וצורת עלי הלוטוס מככבת על כל עמוד ומשקוף. למקום היו מגיעים עולי רגל מכל מדינות הסביבה, והמאמינים היו מתפללים כאן להמשך דרכם המוצלחת, עסקים, משפחה ובריאות.

על מרבית החומות והמבנים מצוירות דמויותיהם של אנשי המקום והאלה שיווה בריקוד, שינה ושיחה עם אלים אחרים. אם תרצו ללמוד על המקום, כנסו למרכז המבקרים הנמצא בכניסה לפארק והצטיידו במפות והסברים, יש כאן המון אולמות תצוגה של ההיסטוריה הקמרית. אולי אפילו יתנו לכם מברשת ואת חפירה כדי לחפור בעצמכם. מומלץ להגיע עד עשר בבוקר באמצע השבוע, לפני הצלמים החובבים ושאר ההמונים.

אוכל

כדאי לאכול לפני הביקור במקום, או להצטייד באוכל מהמלון. כאן אין קיוסקים או עגלה של גזלן עם ופלים וקולה.

לינה

אפשר לישון בעיר הסמוכה “פהימי” בגסטהאוס, בעיר “קוראט” הסמוכה, או בנקהון ראצ’אסימה במלון סריפטנה. חזיתו של המלון מהממת לא פחות מהאתרים ההיסטוריים שתראו בפארק העתיקות. במלון מסעדה ומועדון לילה לרקדנים מביניכם שלא התעייפו מהמקדשים.

לאן ממשיכים

לכל בורי ראם, סורין, בנגקוק או נקהון ראצ’סימה.