קאו לאק

למעשה, קאו לאק איננו אי בכלל, אלא רצועת חוף מלאת אנרגיה בים אנדמן ההודי באזור פאנג נגה. היא נמצאת כ-100 קילומטר צפונה מהאי פוקט על קו החוף שמול איי סימילאן. רצועת חוף זו מכוסה ביערות עצי גומי ירוקים השייכים לפארק הלאומי, שתפקידם העיקרי עבורכם הוא להרגיע את העיניים אחרי כל הצלילות במים וחיפוש אחרי מושבות אלמוגים, או טיולים על חולות לבנים שנראים מרחוק כמו חופי יהלומים.
יש פה שתי תחנות אוטובוס, אחת בצפון ואחת בדרום.

הים הוא האטרקציה המרכזית כאן, ועליכם לשים לב לגאות ולשפל. בשעות השפל המים יכולים לרדת כ-2 מטרים, ולשוב לגובהם המקורי תוך פחות משש שעות. 

איך מגיעים

ממחוז סוראט תאני, כשעה נסיעה מערבה עד כביש 4 על שפת הים. לחילופיןף לאחר הגעה לפוקט עלו במכונית צפונה על כביש מספר 4.
במונית: נסיעה של כ-1300 באט משדה התעופה. כל בית מלון ישמח לארגן לכם זאת כדי לחסוך כאבי ראש.

מה עושים

חובבי הטבע יגלו כאן גן עדן בתולי ושמור, טיולים רגליים, חוות שיקום פילים, שייט בסירות קאנו ועוד. עצה לחובבי הצלילה: כנסו לסוכנות תיירות, קחו שעתיים שייט והגיעו לאיי סימילאן – תשעה איים שהם תאווה לעיניים.

במרחק פסיעה מכם, נמצא ג’ונגל צפוף, עם אפשרויות טיולים רבות, כמו טיפוס הרים וקירות, מפלים וסיורי מערות.

חוף סאנסט, שוק והבזאר של קאו לאק ליד מלון סיטה. קאו לאק ידוע כאחד המקומות המיועדים לבילוי עם ילדים, ותינוקות במיוחד. חלק מחופי הים טופלו כדי להפחית את כמות האבנים המסוכנות לקטנטנים, ומדרונות שופעו כך שילדים לא יתגלגלו מהחוף אל ים.

אם אתם מגיעים בחודש מרץ, מתקיים כאן שבוע צבי הים, בו משחררים צבי ים קטנים לים, בחסות השלטון.

חופים מומלצים לבילוי: קאו לאק, סאנסט, נאנג טונג, באנג ניאנג, קוק קאק, באנג סאק. ניתן לקבל קורסי צלילה במועדון בשם Sea Dragon Dive Center.

כדאי לעשות סיבוב בשלושת המפלים ולברוח מחום השמש, מפל Chongfah, מפל Lumpee ומפל Tohn Prai. כולם שווים ביקור.

לינה

סיטה גארדן בונגלוס על חוף באנג ניאנג, תוכנן מראש עבור משפחות עם ילדים. יש בו מיטות גדולות ומיטות קטנות לילדים. העלות היא כ-3000 באט עם הילדים, כאשר ילד שישן עם ההורים במיטה יכול להצטרף בחינם.

לאורך כל החוף מפוזרים מלונות ובונגלוס, ורצוי להזמין מקומות מראש!

בריאות

שימו לב! במים רדודים יש המון צדפים חדים. צריך להיזהר גם מקיפודי ים שחורים. אם דרכתם על קיפוד ים, יש לפנות לטיפול רפואי. ישנו בית חולים קטן במקום, בקשו שיפנו אתכם אליו בהקדם.