קאו-סוק

שם הפארק ניתן לו על ידי תושבי הסביבה הקדומים. את הפארק מאפיינים הרי הכורכר שמקיפים אותו. בין היתר ההר קא לו, בגובה 960 מטר. החול באזורי האי הוא חומצי מאוד ובקלות נערם לגבעות בשעת סערות. קאו סוק הוא פארק לאומי ויער גשם טרופי, עם מגוון רחב של צמחיה ובעלי חיים מכל הסוגים, שיטחו כ-700 קילומטר רבוע. הוא הוכרז בשנת 1980 כשמורת טבע. הפארק מקיף אגם מהמם, מיקומו צפונית לכביש 401. שמרו ברשותכם קצת אוכל כי לא בכל מקום יש אוכל זמין.

חיות בפארק

בטרקים בפארק תוכלו לראות המון סוכים שונים של חיות פרא: עכברי במבוק, נמר חברבורות, אייל קורא, חזיר בר, נמר לבן, הדוב המלזי, פילים, קופי גיבון, טפירים, חיפושיות, פרפרים, נמלים שחורות ואדומות, עכבישי טרנטולה, נחשי קוברה, פיתון ועוד. אבל אין מה לדאוג – המדריך שלכם ידע איך להוביל אתכם דרך היער בבטחה.

איך להגיע

ישירות מ-Surat Thani, או על כביש 4118 מפוקט, או קראבי. משמאל הפארק, כביש מספר 106 עובר מצפון לדרום. בדרום, הפארק עובר ממערב למזרח כביש 401 בתוך מחנות הקמפינג.

מה עושים

אל קאו סוק כנראה שתגיעו כחלק מטיול מאורגן, שכולל לינה במלונות הצפים ומדריכים שייקחו אתכם לסיורים באזור. בין יתר ההנאות שיש כאן תמצאו טיפוס צוקים, שייט קיאקים, טרקים לתוך הג’ונגל, קמפינג על פסגות ההרים, תצפית על בעלי החיים.

לינה

מקומות הלינה בתוך קאו-סוק מוגבלים יחסית. יש מספר מלונות שמורכבים מביתנים שצפים על המים. יש אפשרויות בסיסיות מאוד וגם מלונות בוטיק יפהפיים בסטנדרט גבוה (עם זאת, המחיר יהיה גבוה משמעותית). מבחינת פעילויות, האטרקציות דומות בכל המלונות. בהתחשב בעובדה שלא תבלו יותר מדי זמן בחדרים שלכם, יכול להיות שכדאי לשקול ללכת על אפשרות זולה יותר ומומלצת מבחינת פעילויות.

לאן ממשיכים

מערבה ל-Surat Thani, דרומה לקראבי על כביש 4118, דרום מערב לפוקט, צפונה ליערות קלונג נאקה. קרוב אליכם נמצא מחוז פאנג-נגה ואי ג’יימס בונד המוכר.

בריאות

קחו בחשבון שאתם נמצאים ביער, ורצוי להצטייד בחומר נגד עקיצות יתושים. אין חשש לקבל מלריה כי היא הושמדה באזור הזה מזמן. בכל אופן כדאי להצטייד בכילה ללילה. לטרקים יש לצאת רק עם נעליים גבוהות, ומומלץ שגם עם גרבי ניילון נגד עלוקות.

מזג אוויר

מחודש מאי עד דצמבר יורד גשם כבד ופני האגם מתרוממים ומכסים את גזעי העצים. לכן מומלץ לבוא מחודש דצמבר ועד חודש מאי. אחרת, חבל על הזמן והמונסונים יקלקלו את הטיול.